Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata


Po zalogowaniu do eNauczania, w lewym dolnym rogu wyświetlanego widoku widoczny jest moduł kalendarza. Poza tradycyjną funkcjonalnością, kalendarz może wesprzeć organizację i skoordynowanie zajęć w ramach e-kursów z innymi zajęciami/zadaniami wynikającymi z Twojego harmonogramu dnia.

Po kliknięciu w oznaczenie miesiąca danego roku lub w wydarzenie (o ile wpisane jest w kalendarzu), zostaniesz przełączony do szczegółowego widoku kalendarza.

Poza wydarzeniami, które mogą wynikać z przypisanych e-kursów, możesz ręcznie dodać terminy własnych zadań/zajęć. Aby dodać nowy wpis w kalendzarz, kliknij przycisk Nowe wydarzenie. W następnym kroku należy zdefiniować wydarzenie: podać nazwę, opis, lokalizację, datę rozpoczęcia i czas trwania, możesz też określić cykliczność wydarzenia. Po wypełnieniu wymaganych pól należy zapisać zmiany.

Jeśli używasz kalendarzy w ramach innych programów (np. Thunderbird, MS Outlook) możesz zaimportować do nich swój kalendarz z platformy eNauczanie w postaci statycznego pliku. Wystarczy wyeksportować kalendarz do pliku (*.ical) lub zasubskrybować odpowiedni kanał RSS. Aby wyeksportować kalendarz do pliku, przejdź do widoku szczegółowego kalendarza, po czym kliknij przycisk Eksportuj kalendarz. Określ przedział czasowy kalendarza, który chcesz wyeksportować i wybierz Eksport lub Pobierz adres URL kalendarza.

Do kalendarza w eNauczaniu możesz również zaimportować terminy z innych zewnętrznych kalendarzy. W tym celu przejdź do widoku kalendarza i kliknij link Zarządzaj subskrypcjami. W przypadku importu kalendarza możesz, podobnie jak w przypadku jego eksportu, wybrać subskrypcję adresu URL lub import pliku (*.ical).


Powiązane artykuły