Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Autodesk Education Plan zapewnia studentom i nauczycielom akademickim bezpłatny dostęp do oprogramowania Autodesk i narzędzi edukacyjnych. 


Aby korzystać z oprogramowania należy być zalogowanym zweryfikowanym użytkownikiemJeśli posiadasz już konto należy zalogować się na stronie pobrać oprogramowanie.

Jeśli nie masz konta Autodesk, możesz je utworzyć.

  1. Wchodząc na stronę https://www.autodesk.pl/ lub https://www.autodesk.com/  a następnie przejść do zakładki Sign in/Zaloguj się w prawym górnym rogu.  

2. Klikając Create account/Utwórz konto zostaniesz odesłany do formularza, w którym należy podać imię, nazwisko, adres e-mail (należy podać adres w domenie @student.pg.edu.pl lub @pg.edu.pl w przypadku pracowników). Następnie należy podać hasło (hasło musi zawierać minimum 8 znaków, w tym w tym, co najmniej 1 literę, co najmniej 1 cyfrę i 3 znaki specjalne) i zaakceptować warunki korzystania z Autodesk oraz potwierdzić zapoznanie się z polityką prywatności.  

3. Po kliknięciu Utwórz konto na podany adres otrzymasz e-mail weryfikacyjny.

4. Należy zalogować się na pocztę, aby zweryfikować swój adres e-mail i aktywować konto.  

5. W kolejnym kroku musisz uzupełnić swój profil edukacyjny. Zacznij wpisywać nazwę uczelni i wybierz Politechnikę Gdańską (Gdańsk University of Technology) z rozwijanej listy. Politechnika Gdańska znajduje się na liście uczelni i nie ma potrzeby dodawania jej jako nowej uczelni. (Jeśli nie widzisz swojej szkoły na liście, kliknij link, aby dodać szkołę i wypełnij formularz. Pamiętaj, że walidacja i dodanie szkoły do listy może potrwać do siedmiu dni).

6. Zanim przejdziesz dalej upewnij się, że informacje o koncie są poprawne. Jeśli wprowadzone dane są poprawne, kliknij Dalej, aby potwierdzić, że kwalifikujesz się do korzystania z bezpłatnego oprogramowania. Możesz zostać poproszony o przesłanie dodatkowego dokumentu uprawniającego do korzystania z oprogramowanie. Taki dokument musi zawierać pełne imię i nazwisko, nazwę instytucji edukacyjnej oraz datę ważności obejmującą bieżący semestr np. legitymację studencką. Taki dokument należy przesłać w ciągu 14 dnia zgodnie z instrukcjami podanymi na stronie.  

7. Po przesłaniu dokumentów może minąć do 48 godzin, zanim ich status zostanie potwierdzony.   

8. Gdy uprawnienia zostaną potwierdzone, otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem, witającą cię w społeczności edukacyjnej. Wiadomość e-mail będzie zawierać łącza do strony, z której możliwe będzie pobranie oprogramowania, zasobów pomocy technicznej i strony społeczności edukacyjnej.  

9. Od tego momentu przez cały rok będziesz miał dostęp do planu edukacyjnego, który można odnowić tak długo, jak długo będziesz się studentem czy pracownikiem PG.  

Pamiętaj po upływie roku, należy odnowić uprawnienia do korzystania z oprogramowania. Nie ma potrzeby tworzenia nowego konta

Uwaga!

Zgodnie z warunkami korzystania "Oprogramowanie i usługi w chmurze objęte licencją edukacyjną mogą być używane wyłącznie do celów bezpośrednio związanych z nauką, szkoleniem,  badaniami lub rozwojem. Oprogramowanie i usługi w chmurze nie mogą być wykorzystywane do celów komercyjnych, zawodowych ani żadnych innych celów zarobkowych.”

Zachęcamy do zapoznania się, z krótkim filmikiem instruktażowym.


Powiązane artykuły