Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

W przypadku spotkań z wieloma uczestnikami, możliwe jest włączenie tzw. grid view, który umożliwia jednoczesny podgląd wielu użytkowników. Włączenie tego widoku możliwe jest w menu "więcej" (trzy kropki na panelu kontrolnym spotkania) → Duża galeria (podgląd). Opcja dostępna jest w przypadku telekonferencji powyżej 10 osób


W trakcie wydarzenia można korzystać ze słuchawek, ale uwaga – większość laptopów posiada tylko jedno złącze słuchawkowe, tzw. Combo Jack – podłączenie do niego zwykłych słuchawek spowoduje, że laptop będzie próbował też korzystać z mikrofonu w tych słuchawkach – jeśli będą to słuchawki bez mikrofonu, to nie będzie nas słychać! Niestety, taki urok dzisiejszych technologii… Świetnie natomiast sprawdzają się słuchawki Bluetooth (zazwyczaj mają wbudowany mikrofon), zwłaszcza małe wkładane do uszu, które przepuszczają dźwięk z zewnątrz (słyszymy siebie w trakcie mówienia), z doświadczenia tylko powiem, że warto je sparować na kilka minut przed konferencją.

W trakcie konferencji, gdy używamy głośników wbudowanych w laptopa, warto mieć ustawiony poziom głośności "optymalnie", czyli tak żebyśmy słyszeli rozmówców, ale nie zbyt głośno (żeby inni rozmówcy za pomocą naszego laptopa nie robili echa). Warto też usiąść w miejscu, w którym echo w pomieszczeniu nie jest zbyt duże – puste ściany sprzyjajom tym niekorzystnym efektom, podczas gdy pokój z dywanami, kanapą i zasłonami redukuje echo.

Oświetlenie w pokoju powinno być w miarę możliwości zrównoważone – jeżeli mamy w pokoju jedno duże okno, warto usiąść przodem do niego, wówczas będzie nas oświetlało (siadając tyłem do okna oświetlenie będzie na tyle niekorzystne, że będziemy ciemną plamą na jasnym tle).

W każdej chwili konferencji możemy wyciszyć nasz mikrofon oraz wyłączyć kamerę. W przypadku konferencji z wieloma uczestnikami proponuję, aby osoby niezabierające głosu wyciszały mikrofony (zredukuje to efekt echa).

UWAGA!

Niektóre konta mogą mieć ograniczone ustawienia wyświetlania – należy wejść w Ustawienia i w części Ogólne zaznaczyć pole przy "Włącz nowe środowisko spotkań (nowe spotkania i połączenia będą otwierane w oddzielnych oknach. Wymaga ponownego uruchomienia aplikacji Teams). Po restarcie aplikacji powinniśmy mieć dostępne wszystkie opcje widoków.Powiązane artykuły