Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Weryfikacja dwuetapowa nazywana także uwierzytelnianiem dwuskładnikowym (2FA, MFA), to dodatkowe zabezpieczenie konta przed przejęciem go przez inne osoby (np. po złamaniu hasła). Po włączeniu tej opcji logowanie do konta Moja PG będzie się odbywało w dwóch etapach. Pierwszy etap to standardowe logowanie do portalu. Drugi etap zależy od wybranej opcji weryfikacji – SMS z kodem lub przy użyciu aplikacji. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe znacząco utrudnia logowanie się osobom nieupoważnionym (np. w przypadku złamania hasła), dlatego zalecamy włączenie tej opcji logowania (w tej chwili jest to opcja, a w najbliższym czasie weryfikacja dwuetapowa będzie obligatoryjna).


W celu włączenia weryfikacji dwuetapowej zalecane jest (lub nawet konieczne) włączenie zgody na otrzymywanie wiadomości SMS z Moja PG. Instrukcja jak włączyć zgodę na otrzymywanie wiadomości SMS znajduje się na tej stronie.

Instrukcja krok po kroku

Aby włączyć weryfikację dwuetapową należy:

  1. po zalogowaniu na portal Moja PG kliknąć ikonę Moje konto:2. następnie wybrać zakładkę Weryfikacja dwuetapowa oraz kliknąć przycisk Włącz:

Kolejnym krokiem jest wybranie rodzaju weryfikacji.

Do wyboru są trzy rodzaje weryfikacji dwuetapowej:


Powiązane artykuły