Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Niniejszym oddajemy do Państwa dyspozycji Zbiór Dobrych Praktyk (ZDP) dla systemu eKontakt, stanowiący praktyczne oraz przystępne opracowanie wielu ważnych zagadnień towarzyszących tworzeniu i utrzymywaniu witryn Politechniki Gdańskiej. Mamy nadzieję, że stanie się on praktyczną pomocą na różnych etapach redakcji stron internetowych.

Oto bowiem przed współczesnymi materiałami publikowanymi w sieci stoi wiele wymagań, takich jak dobra czytelność, trafne dostosowanie wyświetlania na ekranach urządzeń mobilnych, dostępność dla osób z dysfunkcjami zmysłów czy choćby graficzna atrakcyjność przekazu. Wszystkie te aspekty będziemy chcieli Państwu przybliżyć i wyjaśnić, w jaki sposób można je osiągnąć.

Konsekwentne stosowanie zalecanych praktyk pozwoli w rezultacie na uzyskanie wysokiej jakości informacji elektronicznej zamieszczanej w Internecie – dla pożytku całej społeczności akademickiej, lokalnej Pomorza i dla ogółu społeczeństwa (materiały na stronach PG przeglądają użytkownicy z całej Polski, nie wspominając już o zagranicy).

W opracowaniu przyjęto formułę „od ogółu do szczegółu” tak, że w pierwszej kolejności poruszono problemy podstawowe, by następnie stopniowo przejść do aspektów bardziej zaawansowanych.
Zbioru Dobrych Praktyk nie traktujemy jak zamkniętej i zakończonej pracy. Wprost przeciwnie: wraz z rozwojem technologii, popularyzacją zastosowań systemu eKontakt na Uczelni oraz wraz ze wzrostem umiejętności i potrzeb użytkowników, będziemy go uaktualniać i wzbogacać o treści zgodnie z rzeczywistymi potrzebami.

Zachęcamy również do wyrażenia swojej opinii na temat opracowania.

Wybierz konkretną stronę pomocy aby poznać szczegóły wybranej funkcjonalności.